Amikor először mostam még Édesapám útmutatásai alapján jártam el (Anya a kórházban volt). Igazából guggoltunk ketten a mosógép előtt és találgattuk, hogy melyik tekerő mire való, mit kell beletenni és így tovább. Első osztályos voltam, és kifejezetten izgalmasnak találtam amit sikerült összehoznunk: rózsaszín ingek, habban úszó lakás, rövidzárlat. A teregetésig el se jutottunk.
Lehet, hogy furcsán hangzik, de mára a mosás a kedvenc házimunkám, főleg mert nem nekem kell csinálnom. A mosógép mos, én csak megetetem. Nem ördöngősség.
Menete:
Ruhák szétválogatása: mert nem mosunk össze mindent mindennel. Természetesen vannak átfedések (mi hova tartozik), és van színfogókendő is (sosem próbáltam, nem is fogom), de tény, hogy a különböző anyagok más és más bánásmódot igényelnek. Ennek alapján megkülönböztetem az alábbi csoportokat:
- Farmer
- Vörös
- Fekete
- Fehér
- Kímélős fehér
- Kötött
- Színes (vegyes)
- Kímélős
- Színes háztartási textília (konyharuha, fürdőszobaszőnyeg, fürdőlepedő, stb)
- Fehér háztartási textília
- Plüssállat
Mosógép megetetése: kizavarjuk belőle a macskát, beletesszük a ruhát, öblítőt, mosószert, becsukjuk.
Mosógép beállítása: hőfok/program: átlagosan mindent 40 fok Celsiuson mosok, kevés kivétellel. Így is minden remekül tiszta lesz, ellenben kevesebb energiába kerül mint a magasabb hőfokú mosás. Ami mehet melegebb vízzel:
- Háztartási textília, fehérítős fehér, stb (60°C)
- Ecet (főzőprogram - 90°C)
- A tavalyról megmaradt szőnyegtisztítógél remekül helyettesíti a mosószert ha háztartási textíliáról vagy zokniról van szó
- Ne hagyjuk a ruhákat a gépben mosás után, mert összepimpósodnak
- Vízkőtelenítőt vegyen akinek két anyja van. Időnként fél/egész üveg ecettel mossuk át a mosógépet a legmagasabb hőfokon. Centrifugálni nem kell.
- Ne tegyünk túl sok vagy kevés ruhát/mosóport a gépbe
- A nyitott mosógépbe (mint mindenbe) a macska kivétel nélkül mindig belemászik. Véletlenül se mossuk ki!
- Harisnyát mosózsákban illene mosni, de egy régi kispárnahuzat is megteszi
- A hosszas és csúnya káromkodások elkerülésének érdekében ürítsük ki a zsebeket. Egy papírzsebkendő hibátlanul képes beteríteni hat kg ruhát.
- Az utolsó öblítővízbe kevert higított ecet lágyítja a ruhát és kiemeli a színeit.
- Szúróssá és keménnyé vált kötött ruháink tíz perce ecetes áztatás után újra rugalmasak és puhák lesznek.
Mivel nem a mosás a hobbim, így nem is végzem minden nap. Általában hétvégén, vagy ha itthon vagyok bepakolok egymás után több adag ruhát (persze amennyire a fregoli kapacitása engedi). Közben lehet mást csinálni és elmondhatjuk, hogy "egész nap mostam!".
Ajánlott bejegyzések:
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.